Popularne gry e-sportowe

E-sport przeżywa obecnie istny złoty okres i coraz więcej miłośników zakładów wzajemnych u bukmacherów zaczyna sięgać po propozycje w ramach sportu elektronicznego. E-sport cieszy się nie tylko rosnącą popularnością w domowym zaciszu, kiedy to grupa graczy współzawodniczy ze sobą na danej platformie. Ma on w coraz większym stopniu wymiar profesjonalny, organizowanych jest coraz więcej imprez o charakterze sportu, tyle że w formie wirtualnej za pomocą sieci. Nie jest więc niczym dziwnym i zaskakującym, że do takich wydarzeń sięga coraz więcej bukmacherów oferując na nie zakłady wzajemne w sposób analogiczny do tradycyjnych dyscyplin sportowych. Odkąd e-sport wszedł do oferty bukmacherów jego popularność rośnie w oszałamiającym tempie co, warto zaznaczyć, jest trendem ogólnoświatowym.

W coraz szerszej ofercie tytułów gier e-sportowych jedne są bardziej popularne a inne mniej, w jednych obstawianie jest bardziej opłacalne a w innych mniej. E-sporty są już tak popularne, że rozważa się włączenie ich do dyscyplin olimpijskich, jednak ostateczna decyzja i rozstrzygnięcie tej kwestii jeszcze nie zapadło. Zobaczmy więc listę tych gier, które cieszą się największym uznaniem i są zdecydowanie najczęściej wybierane przez graczy do zawierania w ich ramach zakładów.

Gry e-sportowe o największej popularności

Nie wszystkie gry tego rodzaju można znaleźć u wszystkich legalnie działających bukmacherów. Część z nich, jak np. League of Legends bądź CS:GO można znaleźć w ofercie większości bukmacherów, niezależnie czy skupiają się oni na ofercie stacjonarnych zakładów czy też on-line. Z kolei tytuły w rodzaju FIFA, Rocket League albo Team Fortress znajdziemy niemalże wyłącznie u tych operatorów zakładów bukmacherskich, którzy w zdecydowanej większości postawili na e-sport i oparte o niego zakłady wzajemne.

League of Legends

Pierwsza na liście pozycja w krótkim rankingu. Gra e-sportowa z kategorii MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena, w której ścierają się ze sobą zorganizowane grupy graczy. Wybierać można rodzaj postaci a jednym z mocno popularnych są te wzorowane na mitycznych potworach. Każda drużyna zbiera też gotówkę, która służy do zakupu potrzebnych w rozgrywce dóbr. Zakłady obstawiające wyniki zmagań w ramach tej platformy przyjmowane są u zdecydowanej większości legalnych bukmacherów. Dostępne są one w ofercie na żywo oraz prematch u bukmacherów eToto, forBET, Fortuna i operatora zakładów sportowych LV BET, w ofercie Milenium, PZBuk, STS, TOTALbet oraz u Totolotek.

Counter Strike: Global Offensive

Następna z gier, tym razem z kategorii strzelanek CS:GO. Tutaj gracze nie tworzą trwałych drużyn ale zależnie od bieżących potrzeb zawierają czasowe sojusze terrorystów bądź antyterrorystów. Grupy te ścierają się między sobą w strzelankach jednak dany indywidualny gracz nie jest na stałe przypisany do do jednej grupy i może ją zamienić na inną. Tytuł ten pierwotnie był zmodyfikowaną wersją Half Life, jednak z czasem „wyewoluował” w samodzielną gre e-sportową. Grę tą, a dokładnie zakłady na jej wyniki można obstawiać u większości bukmacherów on-line, między innymi w STS oraz PZBuk.

Dota 2

Dota 2 to gra e-sportowa w konwencji fantastycznej z kategorii MOBA. Mamy tu rywalizujące ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny dążące do zniszczenia twierdzy rywali. Dota 2 pierwotnie była odnogą Warcrafta 3. Grę znajdziemy w ofercie każdego z dziewięciu legalnych operatorów zakładów wzajemnych w kraju.

Call of Duty

Ten tytuł to kolejna pierwszoplanowa strzelanka rozgrywająca się w czasach wojny. Grę uważa się za jedną z najpopularniejszych i najważniejszych marek w branże gier wideo. Pierwsze odsłony nawiązywały do Drugiej Wojny Światowej i czasów okupacji jednak te co teraz powstają to już współczesne realia. Gra jest do znalezienia w ofercie ośmiu polskich operatorów bukmacherskich. Jej wyniki można typować w Fortunie, eToto, forBET-cie a także LV BET Zakłady Bukmacherskie, w Milenium, STS, TOTALbet i Totolotku.

Starcraft 2

Tym razem jest to gra strategiczna ,której celem jest stworzenie od podstaw bazy, armii oraz podbicie przeciwników z wykorzystaniem całej gamy umiejętności taktycznych. Twórcą gry jest Blizzard Entertainment. Typowanie na zwycięzcę gry Starcraft 2 możliwe jest u ośmiu polskich bukmacherów: eToto, forBET, Fortuna, LVBET Zakłady Bukmacherskie, Milenium, PZBuk, a także STS i TOTALbet.

Overwatch

Owerwatch to sieciowa strzelanka autorstwa Blizzard Entertainment, w której biorą udział dwa sześcioosobowe zespoły, których celem jest zdobywanie kolejnych przydatnych elementów rozmieszczonych na różnych poziomach. Typy na Overwatch przyjmuje jedynie sześciu spośród polskich legalnych bukmacherów: eToto, forBET, LV BET Zakłady Bukmacherskie, PZBuk, STS oraz w TOTALbet.

Rainbow Six

Siódma pozycja w rankingu popularności to de facto najnowsza gra oparta na powieści „Rainbow Six Siege” Toma Clancy’ego. Gracz wciela się w niej w komandosa – dowódcy elitarnego oddziału antyterrorystycznego. Celem gry jest tutaj likwidacja przeciwników oraz także np. uwolnienie przetrzymywanego przez terrorystów zakładnika. Typy dla Rainbow Six obstawiać można jedynie u sześciu bukmacherów, a są to: eToto, forBET, Zakłady Bukmacherskie LVBET a także PZBuk, TOTALbet i Totolotek.

Rocket League

Jest to rozgrywająca się w realiach futurystycznych rozgrywka sportowa oparta na zasadach bliźniaczych z tymi jakie obowiązują w piłce nożnej. Tutaj jednak piłki do bramki nie kierują piłkarze ale przyszłościowe pojazdy o napędzie rakietowym. Dzięki niemu mogą one wykonywać całą masę najróżniejszych akrobacji. Ta gra e-sportowa tematycznie jest kontynuacją Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Car a typy na jej wyniki można typować u eToto, w Zakładach Bukmacherskich, forBET oraz u LV BET.

FIFA

Przedostatnia pozycja to znana chyba większości chociażby z tytułu symulacja gry w piłkę nożną. Pozycja ta uważana jest za zdecydowanie najpopularniejszą serią jeśli chodzi o sportowe gry wideo. Pozycja ta wyszła ze studia EA Sports. Typy na wyniki w Fifie przyjmowane są u czterech bukmacherów: STS Zakładach Bukmacherskich, eToto, forBet a także u LVBET.

Team Fortress 2

Top 10 bieżącego zestawienia zamyka Team Fortress 2 czyli strzelanka zawierająca elementy gry strategicznej. De facto produkcja ta jest rozwiniętą i zmodyfikowaną wersją kultowej gry Quake. Podczas rozgrywki naszym celem jest przechodzenie kolejnych misji, które to zadanie utrudniają ze wszystkich sił inni gracze biorący udział w rozgrywce. Grę stworzyło studio Valve Corporation. Wyniki potyczek w Team Fortress 2 obstawimy albo w STS albo w eToto.

Poker sportowy

Mało kto wie, ale turnieje w Pokera coraz częściej rozegramy przy pomocy internetu. Najważniejsze imprezy, szczególnie w dobie pandemii, przenoszą się w sferę wirtualną. Swoich sił może spróbować każdy. Wystarczy wybrać jedno z najlepszych kasyn online i dołączyć do jednego ze stołów. Warto jednak sprawdzić, jaką wersję Pokera oferuje dane kasyno. Największe szanse mamy w sportowej odmianie Pokera, gdyż jest ona najsprawiedliwsza i wymaga więcej umiejętności, niż szczęścia.