Jak zacząć przygodę z darmowymi grami mobilnymi?

Darmowe gry na telefon

Wiele osób ma tendencję do deprecjonowania roli urządzeń mobilnych w świecie współczesnego, szeroko pojętego gamingu, więc całkiem mądrą koncepcją wydaje się być idea zadania kłamu opiniom, że granie na telefonie lub tablecie jest w jakiś sposób wybrakowane względem dużych, prawowitych konsol służących do grania, a także komputerów osobistych, które mają w sobie procesor z dziesiątkami rdzeni i tyleż samo pamięci RAM. Czy istnieje jednak możliwość uruchomienia największych fenomenów wśród gier komputerowych ostatnich lat na ekranie smartfona? Okazuje się, że jak najbardziej tak.
Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów ostatnich lat jest bezsprzecznie casus gier Playerunknown's Battlegrounds oraz Fortnite, które w całkowicie różny, a jednak równie satysfakcjonujący sposób mierzą się ze znakomitą koncepcją rozgrywki o nazwie battle royale, której założeniem jest starcie okrągłej setki graczy na jednej, wielkiej mapie, z której tylko jeden gracz może wyjść żywy. Ta mechanika okazała się niezwykle intrygująca i satysfakcjonująca dla graczy na całym świecie, dlatego po dziś dzień trudno jest znaleźć kraj, w którym na szczycie listy najpopularniejszych gier nie byłoby jednego z tych dwóch tytułów. No dobrze, czasami produkcje PUBG Corporation oraz Epic Games muszą ustąpić miejsca Call of Duty. Co łączy te trzy marki? To, że mają doskonałe wersje swoich battle royale, przeznaczone ekskluzywnie na urządzenia mobilne. Co szczególnie istotne, producenci wszystkich trzech gier szczycą się przede wszystkim tym, że kompromisy podejmowano przede wszystkim na polu grafiki, a nie mechanik. Oznacza to więc mniej więcej tyle, że całkowicie za darmo możemy obecnie zagrać na swoim smartfonie w PUBG, Fortnite oraz Call of Duty: Mobile i zobaczyć, o co właściwie chodzi z całym fenomenem, a także przekonać się, że współczesne telefony są w stanie osiągać spektakularne rezultaty pod względem efektowności i efektywności.

Internet 5g

Graj gdziekolwiek jesteś

W graniu mobilnym nie chodzi jednak wyłącznie o to, by telefony miały udowadniać, że pod pewnymi względami są w stanie dorównać komputerom i pełnoprawnym konsolom. Urządzenia mobilne są wyjątkowym rodzajem platformy do grania, więc warto zainteresować się produkcjami, które są im dedykowane i jednocześnie, w miarę możliwości, darmowe. Jedną z najpopularniejszych gier mobilnych w historii jest Angry Birds – na wskroś kultowa już opowieść o zabawnych kurczakach wyruszających na wojnę przeciwko zielonym świnkom. Dotyk sprawdza się w tej grze znakomicie, bowiem możemy w niezwykle intuicyjny sposób kontrolować, gdzie i jak daleko poleci pożądany przez nas, opierzony i opancerzony stworek. Jeśli chodzi o nowsze produkcje, na pewno warto jest sprawdzić Subway Surfers, które należy do gatunku gier endless runner, polegających na szalonej ucieczce i omijaniu przeszkód. Gry mobilne często są dostępne za darmo, bo ich twórcy utrzymują się przede wszystkim z obecnych w nich, nieobowiązkowych mikropłatności, dzięki którym możemy sobie nieco ułatwić rozgrywkę. To dosyć sprawiedliwy układ – jeśli gra nam się podoba, warto jest wynagrodzić twórcom ich ciężką pracę i kupić sobie prezent, który dla obu stron okaże się satysfakcjonujący.