Czy widzowie chętnie wspierają twórców finansowo?

yt

Jest wiele sposobów zarabiania w internecie, a jednym z nich jest wsparcie od widzów. Widzowie wspierają swojego twórcę, aby ten mógł kontynuować swoją działalność i stale się rozwijać. Wiadomo, że jak jest zabezpieczenie finansowe i praca przynosi zyski, to lepiej i chętniej się ją wykonuje.

Formy wsparcia mogą być różne. Mogą to być donate podczas transmisji na żywo, bezpośrednia wpłata na podane konto bankowe, PayPal, czy inne dowolne, albo comiesięczna subskrypcja, gdzie widz co miesiąc udziela określonego wsparcia. Jest wiele form wsparcia finansowego, jednak pytanie brzmi, czy widzowie chętnie takiego wsparcia udzielają? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo może to pójść w dwie strony, albo bardzo miłe zaskoczenie, albo duże rozczarowanie. To czy widzowie wesprą twórcę i pozwolą mu zarabiać w ten sposób zależy od kilku czynników.

Wiele zależy od treści jakie twórca dodaje, bardzo dużo również od rodzaju publiczności, czy jest to starsza, młodsza widownia, czy wręcz dzieci i jeden z najważniejszych elementów, a mianowicie interakcja z widzami, czy twórca ma jakiś kontakt z widzami, czy tylko dodaje treści bez większej interakcji. Wsparcie od widzów może okazać się bardzo dochodowym sposobem zarabiania przez internet, ale nie musi, bo jak wspomniałem zależy to od kilku czynników, a ponadto zachowania i reakcji fanów nikt nie jest wstanie przewidzieć, czy chętnie zaczną udzielać wsparcia finansowego i ta metoda zarabiania przejdzie wszelkie oczekiwania, czy nie wykażą żadnego zainteresowania i ten sposób zarabiania okaże się porażką i rozczarowaniem.

Oczywiście nie ma co „gdybać” i przewidywać, bo ludzie mogą zachować się różnie najlepiej samemu się przekonać i spróbować tego sposobu zarabiania i odpowiedzieć sobie na pytanie na własnym przykładzie – czy widzowie chętnie wspierają twórców finansowo.

Więcej kulturowych tematów poruszamy na stronie malopolski.pl.