Komputer … w telefonie

W dobie smartfonów telefony to więcej niż telefony. Są to małe komputery. Sama łapie się na tym, że komórka często zastępuje mi laptopa. Sprawdzę maila, przeczytam książkę, zrobię kosztorys i wiele innych rzeczy.

1) Stick Notes

Sprytna aplikacja ściągnięta z PC. Przeniesienie "karteczek" z Windowsa na telefon. Można zrobić szybką notatkę, "przypominajkę" lub zapisać listę zakupów. Zmiana koloru karteczki lub pinezki pozwoli rozróżnić i usystematyzować nasze zapiski. Idealny sposób dla zapominalskich lub roztargnionych. Wygląda super jest przydatne i praktyczne dla każdego użytkownika.

2)Libre Office

Świetna aplikacja dla każdego. Telefon zamienia się w narzędzie do napisania dokumentu, poprawienia tabelki, przejrzenia prezentacji. Nie potrzebujesz już komputera w domu lub w biurze. Wystarczy otworzyć aplikację stojąc w autobusie i możesz nanieść potrzebne zmiany. Szczególnie dla uczniów i ludzi biznesu niezwykle przydatne i funkcjonalne narzędzie. Nie wyobrażam sobie jej braku na moim telefonie.

3)Duolinguo

Jedna z moich ulubionych aplikacji. Powtarzanie słówek jest teraz możliwe w każdej sytuacji. W połączeniu z słuchawkami to genialne narzędzie naukowe. Możesz posłuchać wymowy, nauczyć się pisowni i na zasadzie skojarzeń zapamiętać znaczenie słówka. Poziom możemy dostosować do naszej znajomości języka. Najlepsze jest to, że mamy do wyboru kilkanaście języków do nauki. Więc zaczynajmy.

4)Timely

Moja najlepsza aplikacja budzikowo-zegarowa. Piękne kolory i różne opcje pobudki. Narysowanie wzoru, dopasowanie kształtów, przepisanie tekstu lub klikanie w kropki. Mamy do wyboru masę sygnałów i melodii. Polecam szczególnie śpiochom. Piękna oprawa graficzna i użyteczne funkcje np. powtarzanie budzika w konkretne dni tygodnia to ogromny plus aplikacji.

5)Messenger

Łatwo wyjaśnić przydatność tej aplikacji. Pisanie do wszystkich znajomych z Facebook'a z telefonu nie mogło być łatwiejsze. Dodatkowo zużywa mniej internetu i umożliwia rozmowy wideo. Bez zagłębiania się w czeluści Facebook'a, na godziny, możemy szybko i sprawnie odpisać na arcyważną wiadomość albo dowiedzieć się, że Kasia jest teraz z Markiem.

6)JakDojade.pl

Kiedy moja znajoma z Krakowa przyjechała do Warszawy, po mieście snuła się z mapą. Ok, mapa fajna rzecz. Ale nie mam pojęcia, jakim cudem wcześniej jeździłam po moim wspaniałym mieście. Aplikacja jakdojadę jest cudowna i darmowa. Możemy wybrać sposób podróży zależnie od czasu, którym dysponujemy. Czytelny ekran i łatwa obsługa sprawia, że każdy może jej używać.

7)Kupony rabatowe – Qpony.pl

Bezpłatna aplikacja udostępniająca aktualne kupony i rabaty. Zniżki i aktualne kupony do Subway, KFC i wiele innych. Jest całkowicie darmowa, nie wymaga rejestracji, nie pobiera niechcianych dodatków ani reklam!
Za pomocą aplikacji Qpony możemy s korzystać z kuponów w kinach czy restauracjach. Dzięki przejrzystym kategoriom łatwo znajdziesz zniżkę oraz sposób jej wykorzystania.

8)Adobe Scan

Adobe z pewnym opóźnieniem pokazało swoją aplikację, która zmieni twoją komórkę w przenośny skaner. Zmieniać w pdf można wszystko – nasze notatki, paragony czy przepisy. Nie potrafię opisać jak przydatne jest to dla osoby, która zapisuje milion kartek, karteczek i karteluszek (oczywiście gubiąc większość w ciągu dnia). Nie jest to idealne ale super praktyczne.

9) Gmail

Tej aplikacji nie muszę chyba przedstawiać. Czekamy na ważny e-mail a poczta w przeglądarce telefonu to porażka. I tu ratunek niesie aplikacja Gmail. Wygodnie przeczytamy wiadomość, odpiszemy, dodamy załącznik lub go pobierzemy. W razie potrzeby wejdziemy w link i komfortowo przejrzymy stronę, formularz.

Mobilne odsłony słynnych serii gier

10)I Remember

Musisz zapisać coś bardzo ważnego. Wpadłeś na pomysł, który przyniesie Ci sławę i pieniądze. Przypomiałeś sobie, że musisz odpisać cioci Gertrudzie. Jesteś w autobusie, tramwaju, windzie. Sięgasz po telefon… i wpisujemy kod, PIN lub wzorek. Szukasz odpowiednie aplikacji, zmieniasz klawiaturę i… nie pamiętasz co chciałeś zapisać. Mówimy o zadaniu, które powinno trwać maksymalnie kilkanaście sekund. Jest to frustrujące, irytujące i może wpędzić nas w kłopoty. Jaki najszybciej zapisać ważną informację? I Remember to aplikacja pozwalająca  tworzyć listę zadań, którą wypełnimy z zablokowanym ekranem.

11)Blue Light Filter

Nie od dziś wiadomo, że korzystanie z komórki przed snem to nie najlepszy pomysł. Ale dla czego?. Niebieskie światło, które emitują ekrany naszych mobilnych urządzeń hamuje wydzielanie melatoniny, co mózg odbiera jako początek dnia i sygnał do zwiększonej aktywności. Specjaliści nakazuję rezygnację z używania smartfonów i tabletów na przynajmniej trzy godziny przed snem, ale czy w naszych czasach to możliwe? Jeśli jest to dla was nierealne, jest inna rada – aplikacja, która ograniczy emisję niebieskiego światła. Wykorzysta do tego odpowiednie filtrów kolorystycznych. Blue Light Filter to prosty w obsłudze i fajnie wyglądający program, który pozwala wybrać odpowiednią dla Was barwę filtra, jasność czy kontrast. Możecie też ustalić, w jakich godzinach filtr ma włączać się i wyłączyć.

12)Replaio Radio

Kiedyś radia słuchało się… w radiu. Teraz jeśli masz smartfona i słuchawki wystarczy dostęp do internetu. Ta aplikacja pomoże wybrać Ci stację spośród 30 000 stacji z Polski iświata. Prosty interface i możliwość dodania do listy ulubionych stacji. Utwory można dodać także do naszej playlisty w Spotify.

13)Spotify

Świetna, darmowa aplikacja pozwalająca słuchać ulubionej muzyki gdzie chcemy, kiedy chcemy i na czym chcemy. Nie mam nic do dodania ściągam od razu – bez namysłu.

Podsumowując jest to wierzchołek góry… aplikacji, których używam. Większe i mniejsze. Online albo offline. Przydatne i te nieco mniej potrzebne. Wybierzmy to czego nam potrzeba i korzystajmy bo wszystko jest dla ludzi.