Rewolucja platform streamingowych

Rewolucyjne platformy

Platformy streamingowe są rewolucją, która pozostawiła w tyle inne konwencjonalne media. Może to oznaczać zmianę trendu dla przyszłych pokoleń.

Transmisja strumieniowa to technologia, która pozwala nam na oglądanie pliku wideo lub audio bezpośrednio z internetu na platformie lub aplikacji bez konieczności całkowitego ściągania go na nasze urządzenie. Nie ma potrzeby obniżania jego jakości i nigdy nie jest on przechowywany w naszym komputerze.

Dlaczego jest to przyszłość rozrywki?

Odpowiedź jest w nowych pokoleniach. Wolą oni oglądać różne rodzaje treści w preferowanym przez siebie czasie i pomijają inne tradycyjne media, takie jak telewizja. Jeśli mówimy o tej koncepcji, to z pewnością wielu z nas zna platformę Netflix, ponieważ dzięki niej udało się zmienić naszą perspektywę podczas oglądania seriali i filmów. Lata temu jeśli byłeś fanem serii, trzeba było czekać dni i dostosować się do harmonogramu, aby obejrzeć odcinek, który był na antenie. Poza tym, musiałeś znosić niekończące się przerwy reklamowe. Z platformami internetowymi jest to o wiele łatwiejsze, wystarczy wybrać odcinek serii w wybranym przez siebie czasie, w miejscu, które chcesz i bez żadnych przerw reklamowych. W Polsce serwis player.pl jest jednym z najlepiej rozpoznawanych serwisów tego typu.

Czy to koniec telewizji?

Telewizja jest jedną z najbardziej dotkniętych przez tę innowację technologiczną, ponieważ platformy internetowe oferują więcej udogodnień. Istnieje coraz więcej portali za pomocą których możemy przeglądać treści przez nasz komputer, nasz Smart TV lub telefon komórkowy. Ale nie chodzi tu tylko o oglądanie seriali i filmów, są też aplikacje do słuchania muzyki strumieniowej, takie jak Spotify. Istnieją jednak przypadki, w których telewizja dostosowała się do tego trendu.

Co dalej z telewizją?